Holmen Skog Rally - 07-05-2011

  Gren: RY
 
  Arrangör: Östgöta BSF
 
  Kontakt: 070-207 11 81
 
  Hemsida: www.laget.se/smkostgotabil
   
  Inbjudan: PDF/HTML
   
  Anmälan: Anmälan stängd
   
  PM: PDF/HTML
   
  Startlista: Logga in
   
  Resultat on line: Online  
   
  Officiella Resultat: PDF  
    HTML  

Anmälda

 

Noter

Kls Förare / Kartläsare Klubb - Bil - Anmälare Be/Si
A-förare 4wd

6

Andreas Abrahamsson / Philip Åbrink

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Mitsubishi Lancer Evo III

Si

6

Bengt Abrahamsson / Peter Fogel

Kullings Ms/Kullings Ms - Mitsubishi Lancer Evo VII

Si

6

Mats Adielsson / Peter Kurtén

G?teborgs Mf/?lvbygdens Mk - Mitsubishi Lancer Evo VII

Be

6

Björn Adolfsson / Mikael Ståhl

Kak/s Motorsport/Haninge Mk - Skoda Octavia

Si

6

Hans Flodin / Stefan Andersson

Smk Motala/Msk Kvarnvingarna - Mitsubishi Lancer Evo VII

Si

6

Jennie Lee Hermansson / Ola Persson

Kak Motorsport/ - Mitsubishi Lancer Evo IX

Be

6

Michael Holmgren / Lukas Åkeson

Gnesta Mk/Gnesta Mk - Mitsubishi Lancer Evo VII

Si

6

Eddie Hörbing / Bo Holmstrand

Laxå Mk/Kullings Ms - Ford Focus WRC - Torv & Maskinentreprenad AB

Be

6

Nils Jensen / Tina Mitakidou

Haninge Mk/Teknis Motor Club - Skoda Octavia - Ital Sport-forsmanmotor

Si

6

Jimmy Joge / John Stig

SMK Motala/V:A ÖSTERGÖTLANDS MK - Mitshubishi

6

Kristian Johansson / Fredrik Livh

Kinds Mk/Laxå Mk - Mitsubishi Lancer Evo

Si

6

Eric Johansson / Jens Jakobsson

Smk Nyköping/SMK NYKÖPING - Mitsubishi Lancer

Si

6

Fredrik Jonson / Johan Johansson

Strängnäs Ams/Smk Valdemarsvik - Subaru Impreza WRX STI N14 - Sörmlandsenergi Ab

Be

6

Mats Jonsson / Johnny Johansson

Forshaga Mc/Smk Linde - Ford Escort WRC - Bilam

Nbe

6

Joakim Längberg / Robert Ardryd

Linköpings Ms/Mk Kopparberg - Mitsubishi Lancer Evo VII - Jrm Racing Ab

Si

6

Lasse Mothander / Christer Boo

Gnesta Mk/Gnesta Mk - Toyota Celica GT4

Si

6

Johan Nyberg / Mattias Thorin

Smk Arboga/Smk Arboga - Mazda 323

Be

6

Cemoni Ohlsson / Göran.lönnmark

Team Skogsåkarna/Flens Ms - Mitsubishi Lancer Evo - Happy People Racing

Nbe

6

Johan Rudengren / Christer Johansson

Eskilstuna Mk/Flens Ms - Mitsubishi Lancer Evo - Sandå Sverige

Si

6

Ingemar Svensson / Anders" Lappen" Carlsson

Flens Ms/ - Annan - Ingemars Garage/mekonomen Bilverkstad Flen, Eskils

Be

6

Ronnie Österberg / Robert Eriksson

Haninge Mk/Smk Uppsala - Mitsubishi Lancer Evo VI

Si

A-förare 2wd

7

Mattias Adielsson / Anders Fredriksson

Göteborgs Mf/Årjängs Mk - Ford Fiesta

Si

7

Johan Andersson / Tobias Olsson

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - Opel Kadett Gsi - Carltech Ab

Be

7

Mikael Brodd / Fredrik Adolfsson

V:a Östergötlands Mk/V:a Östergötlands Mk - Saab 9-3 Kit Car Etanol

Si

7

Johan Carlsson / Johan Lövgren

Degerfors Rally Club/Degerfors Rally Club - Toyota Corolla

Si

7

Erik Davidsson / Annette Åhman

ALMUNGE MK/ALMUNGE MK - Opel Astra

7

Mikael Ericsson / Conny Erixon

Smk Trollhättan/Kullings Ms - VW Golf III

Si

7

Robert Eriksson / Jens Thapper

Eskilstuna Mk/Smk Motala - Renault - Team Bilia

Be

7

Fredrik Eriksson / Daniel Edorsson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - VW Golf III

Be

7

Andreas Fransson / Mattias Fransson

Östergyllen Rc/Östergyllen Rc - Opel Ascona B

Be

7

Robin Friberg / Christoffer Bäck

LUDVIKA MS/LUDVIKA MS - Ford Fiesta

7

Daniel Hoffmann / Per-magnus Ericsson

Smk Linde/Mk Ran - Opel Corsa B - Järbo Alltech

Be

7

Johan Holmberg / Henrik Appelskog

Gotlands Mf Bilklubb/Östergyllen Rc - Suzuki

Si

7

Lars-Olof Holmberg / Carita Holmberg

Gotlands MF/Östergullen RC - Opel Astra Kitcar - Nordhs Lastmaskiner

7

Jan Johansson / Krister Gull

Fryksdalens Motorklubb/Kils Motorklubb Bil - Toyota

Si

7

Jonas Johansson / Martin Holmdahl

Mk Ran/Mk Ran - Toyota Corolla

Si

7

Fredrik Johansson / Fredrik Eklund

Smk Valdemarsvik/Smk Valdemarsvik - Volvo 940

Si

7

Simon Johansson / Fredrik Peterson

Hagfors Mk/V:a Östergötlands Mk - Volvo 940

Si

7

Emanuel Karlborg / Ida Lidebjer Granberg

V:a Östergötlands Mk/V:a Östergötlands Mk - Volvo 240

Si

7

Torbjörn Karlsson / Gunnar Envang

Taxinge Mk/Djursholms Mk - Renault Clio Sport - Vendelsö Parkett Ab

Si

7

Johan Karlsson / Maths Johnsson

Tjust Mk/Ydre Mk - Volvo 940 - Tornby Bilteknik Ab

Be

7

Mattias Kylander / Tomas Sneen

Ludvika Ms/Ludvika Ms - Volvo 940

Si

7

Joakim Larsson / Anders Isaksson

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 940 - Däckverkstan I Nora

Si

7

Patrik Larsson / Kristoffer Nordlund

Smk Nyköping/Smk Nyköping - Volvo 240

Si

7

Peter Liwell / Tommy Wallin

Eskilstuna Mk/Eskilstuna Mk - VW Golf II - Sörmlands Energi Ab

Be

7

Martin Lundquist / Christian Segerström

Fagersta Mk/Fagersta Mk - VW Golf II

Si

7

Krister Nordlund / Lasse Savander

Skepptuna Mk/Skepptuna Mk - Volvo 940

Si

7

Patrik Olsson / Jonas Sandberg

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - Volvo 940 - Henning Jansson Emballage Ab

Be

7

Jimmy Olsson / Conny Sundqvist

Storfors Mk/Storfors Mk - Volvo 940

Si

7

Björn Pauli / Emil Hultin

Smk Motala/Östergyllen Rc - Volvo

Si

7

Leif Peterson / Toni Sundkvist

Göteborgs Mf/Smk Motala - Toyota Corolla - Tractive

Be

7

Janne Pettersson / Fredrik Karlsson

Smk Nyköping/Katrineholms Mk - VW Golf GTI Kit Car

Si

7

Tommy Sahlqvist / Christoffer Johnsson-standar

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 940 - Team Copter

Si

7

Tore Sandberg / Fredrik Sandberg

Vimmerby Ms/VIMMERBY MS - Volvo 240

Si

7

Jonas Sandgren / Urban Fröjd

Falköpings Mk/ - Opel Ascona B

Si

7

Johan Svensson / Mattias Sääw

Smk Valdemarsvik/Fröjerums Mk - Volvo 240

Be

7

Tobias Söderqvist / Joakim Söderqvist

Amf Årsunda/Amf Årsunda - Toyota Corolla - Tractive Ab

Si

7

Stefan Wass / Tobias Tobiasson

Vara Mk/Smk Trollhättan - Opel Kadett GSi 16v

Si

7

Johan Ydrefalk / Sandra Ydrefalk

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 940

Si

7

Tobias Ytterbring / Lars Wickman

Kolsva Ms/Kolsva Ms - VW Golf III

Si

7

Ragnar Öknegård / Roger Eriksson

Eskilstuna Mk/Eskilstuna Mk - Volvo 940

Be

Original Elit / grp N 0-1400

B8

Daniel Andersson / Simon Gustafsson

V:a Östergötlands Mk/Ydre Mk - Volvo 240

Si

B8

Mattias Andersson / Ewelina Andersson

V:a Östergötlands Mk/V:a Östergötlands Mk - Volvo 240

Si

B8

Jonas Arvidsson / Stefan Gustafsson

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 240 - Arvidsson Motorsport

Si

A8

Johan Bengtsson / Christer Bergh

Norbergs Mc/Norbergs Mc - Suzuki

Si

A8

Tobias Carneling / Johan Gustavsson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Volvo 940 - Bds/bil & Fritid Ab

Si

A8

Fredrik Egeland / Leif Fredriksson

Katrineholms Mk/Björkviks Motor Club - Volvo 940

Si

B8

Johan Gunnarsson / Niklas Gustafsson

Tjust Mk/Vimmerby Ms - Volvo

Si

B8

Philip Haag / Martin Kempe

Kullings Ms/Kullings Ms - Volvo 940

Si

B8

Pär Johansson / Andreas Guillemot

Eskilstuna Mk/Eskilstuna Mk - Volvo 240

Si

A8

Lars Ohlson / Göran Widell

Smk Vingåker/Smk Vingåker - Volvo 940

Si

A8

Morgan Olsson / Ulrik Gustavsson

Vimmerby Ms/NORRAHAMMARS MK - Volvo 740

Si

B8

Mattias Olsson / Patrik Barth

Fryksdalens Motorklubb/Mk Ratten - Volvo 240

Si

B8

Anton Suontausta / Andreas Peters

Kolsva Ms/Kolsva Ms - Volvo 940

Si

Grp E

C9

Håkan Bauer / Marika Eng

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 940

Si

9

Claes Engwall / Anders Engwall

Vetlanda Rrc/Vetlanda Rrc - Audi A3

Be

A9

Marcus Fors / Daniel Fors

Smk Hälsinge/Smk Hälsinge - VW Golf II

Si

9

Richard Hartzell / Mikael Andersson

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - VW Golf II

Si

C9

Christoffer Johansson / Viktor Nilsson

Åtvidabergs Mk/Åtvidabergs Mk - VW Golf II

Be

9

Andreas Norrby / Tobias Steen

Gotlands Mf Bilklubb/Gotlands Mf Bilklubb - Ford

Si

B9

Per Ohlson / Magnus Nilsson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - VW Golf

Si

9

Jesper Samuelsson / Jan Gudmunds

Storfors Mk/Filipstads Motorklubb - VW Golf II

B9

Kjell Skoog / Bo Jansson

Forshaga Mc/Kils Motorklubb Bil - Ford Escort

Si

9

Robin Svensson / Roger Svensson

Smk Valdemarsvik/Anderstorp Rc - VW Golf GT

Si

C9

Johan Westh / Thomas Persson

Mk Ratten/Mk Ratten - Volvo 940

Be

9

Anders Wimark / Andreas Waleteg

Bollnäs Mk/Bollnäs Mk - Opel Astra

Si

C9

Tomas Wärn / Lars Karlsson

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - VW Golf II

Si

9

Jonas Österberg / Kevin Lantz

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Suzuki

Klassiker/App. K

10

Bo Alavik / Bengt Alavik

Kullings Ms/Kullings Ms - Mercedes 450 SLC

10

Andreas Andersson / Tobias Larsson

Smk Vingåker/Katrineholms Mk - Opel Ascona B

10

Dan Andersson / Robert Andersson

Eskilstuna Mk/Eskilstuna Mk - Saab

10

Sören Elofsson / Janne Larsson

Västerås Ms/Flens Ms - Opel Ascona A - Car-fix Rally Team

10

Gunnar Fredriksson / Linda Sjölin

Katrineholms Mk/Flens Ms - Saab V4 - Trendab Motorsport

10

Per Götberg / Nicklas Bratterud

Eskilstuna MK/Eskilstuna MK - Porsche 911 Carrera

10

Lars Jönsson / Peter Borg

Älvbygdens Mk/TORSLANDA MOTORKLUBB - Opel Ascona A

10

Peo Kindgren / Tommy Åstrand

Åtvidabergs Mk/Åtvidabergs Mk - Volvo 140

10

Kjell Svensson / Göran Svensson

Link?pings Ms/Shra Mantorp - Saab 96 V4 - Mantorp Park Historic Rally Team

10

Jan Svensson / Patrik Pettersson

Ydre Mk/Ydre Mk - Volvo 142

10

Björn Svensson / Johan Svensson

Ydre Mk/Ydre Mk - Volvo 142

B-, C-Förare 4wd

26

Kimmo Frondelius / Magnus Johansson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Mitsubishi Lancer Evo IX

Si

26

Mikael Gille / Rickard Strindlund

TAXINGE MK/SMK KUNGSÖR - Mitsubishi Lancer

26

Nicklas Hjerpe / Mathias Gårdman

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - Mitsubishi Lancer Evo VII

Si

26

Jimmy Svensson / Björn Ramström

Nollåtta Mk/Teknis Motor Club - Mitsubishi Lancer Evo VI - Jrm Racing

26

Pierre Tolf / Stefan Adengård

Gnesta Mk/Taxinge Mk - Mitsubishi Lancer Evo IX

Si

26

Hans Öberg / Patrik Larsson

Kolsva Ms/Eskilstuna Mk - Nissan GTI-R

Si

26

Algot Öberg / Emil Eklund

Smk Västerås/Gestrike Racing Team - Mitsubishi Lancer Evo V - Sörmlands Energi Ab

Si

B-förare 2wd

27

Andreas Dahl / Richard Garphed Lindblom

Skepptuna Mk/Skepptuna Mk - VW Golf II

Si

27

Anders Eklund / Andreas Karlsson

Degerfors RC/Värmlands KC - Volvo 940 - Lejtorp Racing

Si

27

Johan Eriksson / Mattias Oscarsson

Linköpings Ms/Linköpings Ms - VW Golf II

Be

27

Larseric Fredriksson / Håkan Carlsson

Degerfors Rally Club/Degerfors Rally Club - Volvo 240 - Lejtorp Racing

Si

27

Mikael Gustavsson / Mikael Brinck

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Opel Ascona B

27

Stefan Hanhela / Peter Hanhela

Eskilstuna Mk/Eskilstuna Mk - VW Golf III

Be

27

Richard Hålling / Cindy Brüggeman

Norrk?pings Mk/Tjust Mk - Opel Ascona B

Si

27

Fredrik Jarefalk / Daniel Borgqvist

Taxinge Mk/OLOFSTRÖMS MK - Volvo 940

Be

27

Daniel Johansson / Suzanne Pedersen

Hagfors Mk/HAGFORS MK - Volvo 240

Si

27

Johan Jonsson / Roger Johansson

Munkfors Mc/Munkfors Mc - Volvo 240 - Team Munkfors Bilskrot Ab

Si

27

Magnus Karlsson / Mikael Karlsson

Norrköpings Mk/Norrköpings Mk - Saab 900 T16

Si

27

Joakim Larsson / Tobias Rydberg

Norrköpings Mk/NORRKÖPINGS MK - Volvo 240

Be

27

Mattias Lönn / Andreas Norström

Linköpings Ms/Linköpings Ms - Volvo 240 - Team Kåce Bilservice

Si

27

Andreas Nilsson / Andreas Norrström

TJUST MK/LINKÖPINGS MS - volvo 940

27

Anton Ohlsson / Joel Ohlsson

Almunge Mk/Almunge Mk - Opel Astra

Si

27

Jan Onkamo / Ola Kilestad

Msk Hammaren/Msk Hammaren - Volvo 940

Si

27

Henrik Oscarson / Roger Lindholm

Västerås Ms/Västerås Ms - Citroën Xsara VTS

Si

27

Ulf Pettersson / Mattias Erixon

Katrineholms Mk/Nässjö Mk - Ford Fiesta

Si

27

Per Jörgen Svensson / Thomas Larsson

Kullings Ms/Kullings Ms - Opel Astra Kitcar

Si

27

Christer Uddberg / Kenneth Stenberg

Gnesta Mk/Smk Vingåker - Opel Ascona B

27

David Westrin / Björn Söderberg

Smk Motala/Smk Motala - Volvo 940 - Skobes Bil Ab

Be

27

Mikael Wiberg / Gustav Holmdahl

Storfors Mk/Smk Linde - Volvo 240

Si

27

Per Wilén / Viktor Larsson

Strängnäs Ams/Laxå Mk - SAAB 9-3 turbo

Si

27

Patrik Åhman / Pontus Åhman

Almunge Mk/Almunge Mk - Opel Corsa GSI

Si

27

Fredrik Åhs / Mikael Söderberg

VÄSTERÅS MS/VÄSTERÅS MS - Saab 9-3T - Dokumentsystem I Mälardalen AB

27

Johan Östlund / Kent Fargo

Flens Ms/Flens Ms - VW Golf II

Si

C-förare 2wd

37

Stefan Carlsson / Markus Harrström

Mk Ramunder/Mk Ramunder - Volvo 240 - Bulk & Containerfrakts Motorsport Team

Si

37

Thomas Eriksson / Johan Sundin

Mk Speed/Mk Speed - Peugeot

Si

37

Krister Freijd / Åsa Andersson

Norrk?pings Mk/Norrk?pings Mk - Volvo 240

Be

37

Sakarias Mårdh / Lars Jansson

Norrköpings Mk/Åtvidabergs Mk - Opel

Original C / grp N 0-1400 (C)

38

Tobias Abrahamsson / Börje Abrahamsson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Suzuki Swift GTI

Si

38

Ronny Adolfsson / Kalle Kronkvist

Finsp?ngs Ms/Finsp?ngs Ms - Volvo 240

Si

38

Claes Claesson / Peter Fritz

Björkviks Motor Club/Björkviks Motor Club - Volvo 240

38

Lennart Dybeck / Peter Sedig

Mk Ran/Mk Ran - Volvo 240

Si

38

Rasmus Eriksson / Jeppi Sikanen

Gnesta Mk/Gnesta Mk - Volvo 940

38

Fredrik Fält / Thomas Larsson

Storfors Mk/Storfors Mk - Volvo 240

38

Nicklas Gillberg / Oskar Hedén

Kullings Ms/Kullings Ms - Volvo 740

Si

38

Kristian Gustavsson / Björn Gustavsson

Mk Ran/Hallsbergs Mk - Volvo 940 - Gustavsson Motorsport

Si

38

Kristoffer Gustavsson / Dino Karlsson

Björkviks Motor Club/Östgöta Bsf - Volvo 940

Si

38

Marcus Johnsson / Mathias Johnsson

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Volvo 940

Si

38

Fredrik Jonsson / Martin Skogh

Smk Valdemarsvik/Åtvidabergs Mk - Volvo 240

Si

38

Emil Kåberg / Fredrik Persson

Laxå Mk/Laxå Mk - Volvo 940 - Teamcopter

Si

38

Oskar Lundmark / Johan Kempe

Kullings Ms/Kullings Ms - Volvo 240 - Braås Åkeri Ab

Si

38

Joakim Nilsson / Thomas Tholander

Åtvidabergs MK/Åtvidabergs MK - Volvo 240

38

Erik Svantesson / Andreas Dolfen

KULLINGS MS/KULLINGS MS - Volvo 940

38

Erik Thollen / Jimmie Eklöf

Katrineholms Mk/Katrineholms Mk - Suzuki Swift GTI

Si

Ungdomsrally

40

Emil Bergkvist / Hans-olov Bergkvist

Hofors Ms/Hofors Ms - Volvo 240 - Aluline Racing Team

40

Daniel Budin / Göran Hammarström

Smk Gävle/Smk Gävle - 0

40

Jonna Eson Brådhe / Liz Brådhe

Mälaröarnas Mk/Huddinge Mk - VW Golf II

40

Josefina Hellkvist / Mats Hellkvist

Hallsbergs Mk/Hallsbergs Mk - Volvo 240

40

Victor Liljesson / Henry Liljesson

Linköpings Ms/Linköpings Ms - VW Golf

40

Dennis Lumdh / Christer Karlsson

V:a Östergötlands Mk/V:a Östergötlands Mk - Suzuki Swift GTI

40

Rasmus Persson / Michael Persson

Flens Ms/Flens Ms - Volvo 240 - Skobes Bil Ab

40

Olivia Sterneling / Ove Sterneling

Link?pings Ms/Link?pings Ms - Volvo 240

Antal anmälda: 160
Beskrivande: 26
Siffer: 95
Norsk Beskrivande: 2
Norsk Siffer: 0

Racetiming Resultatsystem
0734-183529